Materac Kieszeniowy VISCO 18 cm

Czy spanie na materacu leżącym bezpośrednio na podłodze jest zdrowe?

Wielu z nas zapewne słyszało kiedyś teorię mówiącą o tym, że spanie na materacu leżącym bezpośrednio na podłodze jest zdrowe. Istnieją bowiem na ten temat różne teorie, dlatego w tym artykule naszego bloga przedstawimy wszystkie za i przeciw, które pomogą Państwu podjąć ostateczną decyzję – zapraszamy do lektury!

Spanie na materacu na podłodze – zalety

Zwolennicy tego rodzaju odpoczynku najczęściej wspominają o dobroczynnym działaniu na całe nasze ciało. Co to konkretnie oznacza? Materac położony na podłodze pozwala naszemu ciału ułożyć się w najbardziej naturalnej pozycji, a to z kolei wpływa przede wszystkim na stan naszego kręgosłupa. Ale nie tylko! Naturalna pozycja może pomóc w prawidłowym przepływie krwi oraz limfy, zapewniając tym samym maksimum komfortu podczas snu. Dlatego właśnie jest to doskonała propozycja dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi stawów oraz kręgosłupa. Jednak nie dla każdego spanie na posłaniu bezpośrednio na posadzce będzie zdrowe.

Spanie na materacu na podłodze – wady

Chodzi tutaj przede wszystkim o osoby, które cierpią na różnego rodzaju choroby związane z drogami oddechowymi oraz alergiami. To właśnie na podłodze zbiera się większość zanieczyszczeń, a także grzybów i bakterii, które są szczególnie niebezpieczne dla alergików i astmatyków. Dlatego właśnie spanie na tego rodzaju posłaniu może powodować nadmierny kontakt ze szkodliwymi zanieczyszczeniami, które mogą przyczynić się do zaostrzenia choroby. Nie można także zapomnieć o tym, że zablokowanie dopływu powietrza od strony stykającej się z podłożem zamyka obieg powietrza. W efekcie w materacu mogą gromadzić się pot oraz ciepło, sprawiając wrażenie nadmiernego gorąca lub przyczyniając się do rozwoju pleśni.

Jak widać, wybór odpowiedniej metody będzie zależał wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ostateczna decyzja należy zatem wyłącznie od Państwa, jednak pamiętajmy, że alergikom i astmatykom szczególnie odradza się ten rodzaj odpoczynku ze względu na możliwość zaostrzenia się choroby.

Dodaj komentarz