Łóżko Boss

Czy ukryty pojemnik na pościel w łóżku ma sens?

Choć jej głównym wyposażeniem jest łóżko, sypialnia to nie tylko miejsce naszego odpoczynku. Dobrze zorganizowana przestrzeń może także być niezwykle funkcjonalna. A możemy to zapewnić dzięki sprytnemu rozwiązaniu, jakim jest ukryty pojemnik na pościel. O tym, w jakich wnętrzach szczególnie dobrze się sprawdzi, dowiedzą się Państwo w naszym artykule, do którego przeczytania serdecznie Państwa zapraszamy!

Ukryty pojemnik na pościel w łóżku – podstawa sprytnego przechowywania

Dzięki niemu możemy schować nie tylko zapasową pościel dla gości czy zamienne modele na zimę i lato. Ukryty pojemnik na pościel może być także doskonałym schowkiem na wszystkie inne, materiałowe przedmioty takie jak: ręczniki, obrusy, zasłony, poszewki czy ściereczki. Ale nie tylko! Może być też doskonałym pomysłem na przechowywanie ozdób choinkowych, elektroniki, książek, a nawet dokumentów. Wszystko zależy od tego, w jakim wnętrzu znajdzie swoje zastosowanie, a także jakie są pozostałe możliwości przechowywania w naszym domu.

Tego rodzaju ukryty pojemnik szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku niewielkich mieszkań, w których każdy metr jest na wagę złota. Ograniczone możliwości przechowywania, jakie powoduje metraż domu sprawia, że jest to doskonała kryjówka nawet na ubrania. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli łóżko ze schowkiem zostanie umieszczone w niewielkim wnętrzu np. pokoju dziecięcym lub młodzieżowym. Aby zapewnić dzieciom możliwość przechowywania wszystkich swoich przedmiotów wystarczy wyposażyć ich pokój w dodatkową szufladę – producenci umożliwiają zakup łóżka z gotowym systemem przechowywania, jak i dokupienie specjalnej skrytki na kółkach. Przestrzeń pod łóżkiem przecież jest zawsze, dlaczego więc z niej nie skorzystać?

Inną sytuacją, w której ten rodzaj organizacji przestrzeni znajdzie swoje zastosowanie są także bardzo trudne do aranżacji wnętrza. Przykładem takiej przestrzeni są loftowe mieszkania, które często charakteryzują się dużą ilością skosów i niewymiarowych ścian, uniemożliwiających wstawienie dużej szafy z drzwiami przesuwnymi. W ich przypadku ukryty pojemnik na pościel również doskonale się sprawdzi, pozwalając na wygodne użytkowanie przestrzeni.

Dodaj komentarz