You are currently viewing Jak wysokość łóżka wpływa na komfort użytkowania?

Jak wysokość łóżka wpływa na komfort użytkowania?

Odpowiednio dopasowane meble wpływają nie tylko na estetykę naszej przestrzeni, ale także jej funkcjonalność. Ma to swoje zastosowanie nie tylko w kuchni, gdzie blaty powinny być na odpowiedniej wysokości, aby korzystanie z niej było wygodne, ale także w sypialni. W tym artykule dowiedzą się Państwo, jak dopasować łóżko, aby zapewnić sobie najwyższy komfort użytkowania — zapraszamy!

Wysokość łóżka z materacem – ile powinna wynosić?

Szerokość i długość mebli sypialnianych to nie jedyne wymiary, na które warto zwrócić uwagę, aby zapewnić swojemu wnętrzu maksimum funkcjonalności. Niezwykle ważna jest także wysokość samego łóżka oraz materaca. Oczywiście dostępne są na rynku modele, których konstrukcja jest znacznie niższa niż standardowo ze względu na projekt, jednak większość osób chętniej wybiera uniwersalne modele o średniej wysokości.

Dla standardowych modeli tapicerowanych wynosi ona około 40-50 centymetrów, z których 35 to wymiar samej ramy, a kolejne 10 to materac. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku modeli kontynentalnych, które cechują się znacznie wyższą konstrukcją, mogącą osiągać nawet do 70 centymetrów.

Dlaczego wysokość łóżka ma znaczenie?

Rozmiary wyposażenia większość osób dobiera do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możemy zapewnić swojej sypialni maksimum komfortu. Wysokość łóżka wpływa nie tylko na efekt wizualny przestrzeni, ale także nasze zdrowie. Odpowiednio dobrane wymiary materaca i ramy pozwalają odciążyć kręgosłup podczas siadania i wstawania. Niewiele osób wie także, że alergikom polecane są wyższe modele łóżek ze względu na możliwie największą odległość między materacem, a podłogą, na której kumulują się szkodliwe dla uczuleniowców kurz i roztocza.

Niezwykle ważnym aspektem przy wyborze odpowiednich rozmiarów wyposażenia do sypialni jest także to, kto będzie jego użytkownikiem. Zupełnie inne modele polecane są osobom starszym lub z niepełnosprawnościami, a inne dzieciom i młodzieży. Także wielkość pomieszczenia oraz jego ewentualne elementy konstrukcyjne mogą być istotne przy wyborze odpowiedniego łóżka — dla przestronnych wnętrz o wysokich sufitach lepiej wizualnie pasują duże i obszerne meble, podczas gdy przestrzeń loftowa ze skosami i belkami wymaga użycia niższych modeli

Dodaj komentarz