You are currently viewing Jaki model łóżka wybrać do danego stylu wnętrza?  

Jaki model łóżka wybrać do danego stylu wnętrza?  

Od wyboru odpowiedniego modelu łóżka zależeć będzie nie tylko to, czy odpoczynek pozwoli naszemu ciału i głowie na regenerację i stawianie czoła nowym wyzwaniom kolejnego i kolejnego dnia. Od niego zależeć będzie także harmonia naszej sypialni i jej estetyka. W tym wpisie zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi poradami dotyczącymi dopasowania odpowiedniego mebla do aktualnie najbardziej popularnych stylów wnętrz.  

Stylistyka sypialni a łóżko — jak wybrać odpowiedni model? 

Aktualnie na rynku możemy znaleźć modele wykonane z przeróżnych materiałów: drewna, stali, a nawet tapicerowane. Wybierając konstrukcję, warto skupić się jednak nie tylko na samym materiale, ale także jego odcieniu — kolorystyką i fakturą możemy bowiem doskonale ocieplić wnętrze lub zupełnie przeciwnie — podkreślić jego surowość i chłodny charakter. 

Sypialnia klasyczna – tutaj najlepiej sprawdzi się łóżko wykonane z naturalnego, litego drewna w odcieniach orzecha lub ciemnego brązu. Pozwoli to zachować klasyczny, przytulny charakter wnętrza i zapewni najwyższy komfort użytkowania. 

Sypialnia rustykalna i boho – oba style silnie nawiązują do naturalnych materiałów, dlatego również sprawdzą się w nich modele wykonane z naturalnego drewna. Możemy jednak wybierać pośród szerokiej gamy odcieni beżu, bieli dla wnętrz pełnych ciepłych dodatków i mebli lub cieplejsze, naturalne kolory drewna, które ocieplą sypialnie z pastelowymi, chłodnymi dodatkami. 

Sypialnia industrialna – ten styl nawiązuje do przemysłowych przestrzeni pełnych metalowych, surowych dodatków i naturalnej cegły. Z nimi doskonale komponują się modele łóżek wykonanych z czarnej stali, które idealnie kontrastują z szarym betonem i czerwoną cegłą.  

Sypialnia glamour – elegancja, komfort i wyszukane dodatki to cechy, które doskonale definiują styl glamour. Do wnętrz urządzonych w tym charakterze doskonale sprawdzą się łóżka tapicerowane z wezgłowiami z niepowtarzalnymi pikowaniami lub przeszyciami. Zależnie od kolorystyki pozostałych mebli, doskonale sprawdzą się zarówno białe, błyszczące tkaniny, jak i aksamitne, czarne tapicerki. 

Dodaj komentarz