Łóżko PRIMO

Jaki model łóżka wybrać do danego stylu wnętrza?  

Od wyboru odpowiedniego modelu łóżka zależeć będzie nie tylko to, czy odpoczynek pozwoli naszemu ciału i głowie na regenerację i stawianie czoła nowym wyzwaniom kolejnego i kolejnego dnia. Od niego zależeć będzie także harmonia naszej sypialni i jej estetyka. W tym wpisie zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi poradami dotyczącymi dopasowania odpowiedniego mebla do aktualnie najbardziej popularnych stylów wnętrz.  

Stylistyka sypialni a łóżko — jak wybrać odpowiedni model? 

Aktualnie na rynku możemy znaleźć modele wykonane z przeróżnych materiałów: drewna, stali, a nawet tapicerowane. Wybierając konstrukcję, warto skupić się jednak nie tylko na samym materiale, ale także jego odcieniu — kolorystyką i fakturą możemy bowiem doskonale ocieplić wnętrze lub zupełnie przeciwnie — podkreślić jego surowość i chłodny charakter. 

Sypialnia klasyczna – tutaj najlepiej sprawdzi się łóżko wykonane z naturalnego, litego drewna w odcieniach orzecha lub ciemnego brązu. Pozwoli to zachować klasyczny, przytulny charakter wnętrza i zapewni najwyższy komfort użytkowania. 

Sypialnia rustykalna i boho – oba style silnie nawiązują do naturalnych materiałów, dlatego również sprawdzą się w nich modele wykonane z naturalnego drewna. Możemy jednak wybierać pośród szerokiej gamy odcieni beżu, bieli dla wnętrz pełnych ciepłych dodatków i mebli lub cieplejsze, naturalne kolory drewna, które ocieplą sypialnie z pastelowymi, chłodnymi dodatkami. 

Sypialnia industrialna – ten styl nawiązuje do przemysłowych przestrzeni pełnych metalowych, surowych dodatków i naturalnej cegły. Z nimi doskonale komponują się modele łóżek wykonanych z czarnej stali, które idealnie kontrastują z szarym betonem i czerwoną cegłą.  

Sypialnia glamour – elegancja, komfort i wyszukane dodatki to cechy, które doskonale definiują styl glamour. Do wnętrz urządzonych w tym charakterze doskonale sprawdzą się łóżka tapicerowane z wezgłowiami z niepowtarzalnymi pikowaniami lub przeszyciami. Zależnie od kolorystyki pozostałych mebli, doskonale sprawdzą się zarówno białe, błyszczące tkaniny, jak i aksamitne, czarne tapicerki. 

Dodaj komentarz