Materac Kieszeniowy VISCO 18 cm

O czym należy pamiętać, wybierając materac?

Zapewnia nam spokojny sen, regenerację całego ciała podczas nocy i ulubione miejsce, w którym możemy odpocząć od codziennych obowiązków. Materac, bo o nim mowa, aby spełnił wszystkie nasze oczekiwania, musi być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Dlatego w tym artykule opowiemy o tym, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu – zapraszamy do krótkiej lektury!

Jaki materac wybrać?

Po pierwsze dopasowany do wzrostu jego użytkownika. Zupełnie inny model wybierzemy dla osoby dorosłej, a inny dla dziecka. I choć może się to wydawać banalne, zdarza się, że rodzice z opóźnieniem decydują się na zmianę zarówno łóżka, jak i materaca w pokoju swojego maleństwa. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego często nawet nie zdążymy zauważyć, kiedy wyrosły z nowych ubrań czy butów. Należy jednak pamiętać, że odpowiednie łóżko i wyposażenie jest niezwykle ważny w prawidłowym rozwoju każdego malucha.

Jeśli chodzi o nastolatków i dorosłych, wybór odpowiedniego modelu będzie również zależał od ich indywidualnych preferencji oraz wagi. Zupełnie inne modele dostosowane są do potrzeb kobiet ważących niecałe 50 kg, a inne dla mężczyzn o wadze 90 kg. Mowa oczywiście o twardości, której odczucie jest bardzo subiektywne i zależ właśnie głównie od wagi użytkownika. Nieprawidłowo dobrany materac może powodować problemy ze spaniem, bóle kończyn czy nawet ich drętwienie. Dlatego tak ważne jest, aby został od odpowiednio dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Kolejną niezwykle ważną przy kupnie wyposażenia do łóżka jest także materiał, z którego jest wykonany. Dziś do wyboru mamy różne możliwości, pośród których najbardziej popularna jest oczywiście pianka. Są szczególnie polecane osobom ważącym do 80 kg. Inną propozycją są także materace kieszeniowe, zwane również sprężynowymi, które doskonale dopasowują się do naturalnych krzywizn naszego ciała. Warto również pamiętać, by do sypialni dokupić także specjalny pokrowiec – pozwoli on przedłużyć żywotność posłania i dodatkowo zabezpiecza je przed zabrudzeniami oraz kurzem.

Dodaj komentarz